winbank Mobile Albania for Karbonn Alfa A91 Power

winbank Mobile Albania

V1.0.1 Stable Version

4.0 5.18MB 1,000+
DOWNLOAD
Virus free No ads
 • C Launcher
 • winbank Mobile Albania for Karbonn Alfa A91 Power
 • winbank Mobile Albania for Karbonn Alfa A91 Power

Description

Tirana Bank ka krijuar aplikacionin Winbank Mobile”, në mënyrë që ju mund të kryeni transaksionet tuaja bankare të qetë dhe të sigurtë 24 orë në ditë, 7 ditë në javë

Karbonn Alfa A91 Power smartphone was launched in October 2015. The phone comes with a 4.00-inch touchscreen display with a resolution of 480 pixels by 800 pixels. Karbonn Alfa A91 Power price in India starts from Rs. 2,399.

The Karbonn Alfa A91 Power is powered by 1GHz it comes with 256MB of RAM. The phone packs 512MB of internal storage that can be expanded up to 32GB via a microSD card. As far as the cameras are concerned, the Karbonn Alfa A91 Power packs a 2-megapixel primary camera on the rear and a 0.3-megapixel front shooter for selfies.

The Karbonn Alfa A91 Power runs Android 4.4 and is powered by a 2000mAh non removable battery.

The Karbonn Alfa A91 Power is a dual SIM (GSM and GSM) smartphone that accepts Regular and Regular. Connectivity options include Wi-Fi, GPS, Bluetooth, FM and 3G. Sensors on the phone include Proximity sensor and Accelerometer.

MORE

How to download winbank Mobile Albania form Karbonn Alfa A91 Power?

 1. Check the Android version to verify compatibility of winbank Mobile Albania with Karbonn Alfa A91 Power.
  Find Android version: go to "Settings" - "About the phone" - "Android version". Make sure winbank Mobile Albania is compatible with Karbonn Alfa A91 Power.
 2. Click the download button to download winbank Mobile Albania in Karbonn Alfa A91 Power.
 3. Once the download and installation are complete, find winbank Mobile Albania in your home screen and tap the icon to open it.

App Reviews for Karbonn Alfa A91 Power

 • Anonymous
  Great app.
 • Artur Tanushi
  Funksion sh mire ...edhe me lollipop 5.1 .CDO gje ne rregull.
 • Renaldo Petriti
  Great
  Per te dal nga app ne krah te djathte te logos siper ke nje rreth me nje shigjet te drejtuar majtas. Klikoje qe te logout
 • Cesk Daku
  I thjeshte dhe i dobishem
 • Julian Muslia
  Shume e thjeshte ne perdorim. Banka me e mire 😀
 • Ervin Brahimi
  Funksionon si duhet.
 • A Google User
  Aplikim interesant
  Shume i arritur si aplikim. Bravo Tirana Bank :)
 • Elton Selimi
  Perfekt
  Shume praktik
 • A Google User
  Excellent
 • Santuco Salieri
  App shume i nevojshem
  Nje nga app e pakte per Android ne tregun shqiptar. I thjeshte dhe i pasur ne nderfaqje. Shume i nevojshem.
 • Bledi Alla
  Jo keq.
  Aplikacioni është shumë i dobishëm. Po i jap 4 yje sepse: Nuk ka buton "Dil" dhe më duhet ta mbyll duke përdorur "task manager". Do duhej një opsion tjetër që është normal në çdo hartë, është "navigimi", psh: ndonjë buton që të jep drejtimet (directions) për në ATM-në apo degën më të afërt.
 • Everest Kallaku
  So useful
 • Orgen Bakalli
  Problem ne android 4.4.2
 • Krenar Lalaj
  Koment
  Shume mire. ESHTE Lehtesuese
MORE
winbank Mobile Albania

winbank Mobile Albania

5.18MB

DOWNLOAD

DOWNLOAD