Türkü Radyo

Türkü Radyo Apk

100k+| 4.27MB|
  | Free
Türkü RadyoTürkü RadyoTürkü RadyoTürkü RadyoTürkü RadyoTürkü RadyoTürkü RadyoTürkü RadyoTürkü Radyo

Description

Anadolu, içinde yaşattığı uygarlıkların kültürel ve sosyal mirasının buluştuğu bir ırmak gibidir. Üzerinde yaşayan her toplum onu yüzlerce renkten oluşan bir mozaik haline getirmiştir. Mimariden müziğe, halk oyunlarından geleneklere kadar pek çok değer aynı potada erimiş ve kendilerini adına Anadolu dediğimiz bu ortak yurtta ifade etme imkanı bulmuşlardır. Dünyanın hiçbir coğrafyasına nasip olmayan bu kültürel birikim, tarih boyunca içinde yaşattığı uygarlıkların toplumsal ve bireysel yapılanmasında önemli bir etken olmuştur.

Aslan ve ceylanı aynı kucakta buluşturan Hacı Bektaş-ı Veli, "Ne olursan ol yine gel" diyebilen Mevlana, "Yaratılanı hoş gör yaratandan ötürü" sözüyle insan sevgisini anlatan Yunus Emre, "Gelin canlar bir olalım" diyerek insanları birliğe beraberliğe çağıran Pir Sultan Abdal ve "Aynı varlık her bedende" sözüyle Tanrı'nın insanla bütünleşmesini ifade eden Aşık Veysel, Anadolu kültürünün hoşgörü ve insan sevgisiyle biçimlenmesinde eserleri ve fikirleriyle önemli birer rol oynamışlardır. Bunlar gibi insanlığın en zıt kutuplarını bile aynı dergahta buluşturabilen Ahmet Yesevi, Hacı Bayram Veli, Abdal Musa, Kaygusuz Abdal, Hatayi, Kul Himmet, Muhyi, Erzurumlu Emrah, Karacaoğlan, Seyrani, Teslim Abdal, Dertli, Dadaloğlu ve Köroğlu gibi ozanlar da yüzyıllardan beri telden dile, dilden gönüllere süzülerek Anadolu halkını hep doğruya, sevgiye ve barışa yönlendirmişlerdir. Bu degerler ve adlarını sayamadığımız pek çok Anadolu aydını bu topraklar üzerinde yaşayan ortak kültürün en önemli yapı taşları olmuşlardır. Onların fikirleri yüzyıllardan beri birbirlerine eklenerek günümüze kadar gelmiş ve insanları birbirine bağlayan ortak bir kültür mirasına dönüşmüştür. Adına Anadolu dediğimiz bu ortak miras pek çok ozan ve düşünürün katkısıyla daha da zenginleşmiş, bu birikim yeni fikir ve sanat önderlerinin yetişmesinde önemli rol oynamıştır.


Bizde Türkü Radyo ekibi olarak, bu yüce değerlere sahip çıkmayı ve onların sesi olmayı hedefledik. Bu konuda özverili çalışmalarından dolayı bütün emektarlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.


İsa Kızılöz - (Yönetmen - Directeur) Hollanda

Addtional Information

 • Total Downloads

  100k+

 • Latest Version

  1.5

 • Updated

  2017-01-23

 • Category

  Music & Audio

 • Requires Version

  9

 • Package name

  com.hostlan.turkuradyo

 • Md5

  a7d2c85b1051cbf221d3d376a397dccc

 • Developer

  HostLan.Net

Previous Versions

 • 1.4

  Apk Size: 881.53KB

  Downloads: 100k+

  Require Version: 8

  Download APK

How to install Türkü Radyo APK?

1. Check the Android version to verify compatibility of Türkü Radyo APK with your smart phone;Find Android version: go to "Settings" - "About the phone" - "Android version". Make sure Türkü Radyo is compatible with your Android phone.
2. Click the download button to download Türkü Radyo.Once the download completed,find Türkü Radyo in your download folder or notification center and tap the icon to install the APK.
3. Find Türkü Radyo icon in your home screen then tap the icon to open it.