Kütüb-ü Sitte

Kütüb-ü Sitte Apk

10k+| 14.43MB|
  | Free
Kütüb-ü SitteKütüb-ü SitteKütüb-ü SitteKütüb-ü SitteKütüb-ü SitteKütüb-ü SitteKütüb-ü SitteKütüb-ü Sitte

Description

Kütüb-i sitte (Arapça: الكتب الستة‎, Farsça: صحاح سته), altı kitap anlamına gelmektedir. Ehl-i Sünnet tarafından en sağlam Hadis kaynakları olarak kabul edilmektedir:

Sahih-i Buhari (صحيح البخاري)
Sahih-i Müslim (صحيح مسلم)
Sünen-i Nesai (النسائي سُنن)
Sünen-i Tirmizi (سُـنَن الترمذي)
Sünen-i Ebu Davud (سُنن أبو داوود)
Sünen-i İbn Mace (سُنن ابن ماجة)

Prof. Dr. İbrahim Canan hocamızın kıymetli açıklamalarıyla binlerce hadisi şerifi mobil cihazınıza getiriyoruz.

Amacımız: Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem Efendimiz'in insanlığa ışık tutan sözlerini insanlara ulaştırmak ve anlaşılır kılmak.

Bu uygulamayı herşeyin hızlı yaşandığı şu zamanda durup da uzun uzun hadis külliyatı okumaya zaman ayıramayan insanlar için geliştirdik.

Kaçımız bir konuda sıkıştığımızda "Acaba Efendimiz (sav) bize bu konuda ne diyor?" diyebilecek kadar gafletten uzak? Oysa her boş anımızı bir hadisi-i şerif ile doldurabilirsek hadis dağarcığımız çok kısa bir süre içinde zengileşebilir.

Biz de bu sebeple bu uygulamada her açılışta rastgele bir hadis göstererek hadis deryasından damla damla faydalanabilmeyi murad ettik. Her boş anınızda yalnızca bu uygulamayı açarak Efendimize (Efendiler Efendisine) kulak verin, bakın ne diyor?

DİKKAT: Allah rızası için her hadisin açıklamasını da okuyun. Sureti haktan görünen, dindar ve ulema kisvesine bürünen binlerce fasık "Kur'an bize yeter" diyerek dinin yaşanan ve yaşayan kısmını hayatımızdan çıkarmak istemektedir. Hadislere laf atmakla başlayan, onları tümden inkar etmeyle devam eden ve en son Kur'an-ı Kerimi de kafasına göre yorumlamayı tavsiye etmeye varan bu küfür düşüncesine karşı donanımlı olmak zorundayız.

Birinci vazife; hadis okumalı ve öğrenmeliyiz. Bu uygulamayı bunun için hazırladık.
İkincisi; hadislerin detayına vakıf olmalı, ne zaman söylenmiş, hangi durumda söylenmiş, sıhhati nedir, nasıl anlaşılmalı.
Bunun için uygulamamızda çok kıymetli hadis üstadı Prof. Dr. İbrahim Canan hocamızın açıklamalarına yer verdik.
Üçüncüsü ise tabii ki bu hadislerden öğrendiklerimizi hayatımıza geçirmek. Rabbim hepimize hayırlı ilim nasip eylesin ve ilmiyle amel edenlerden eylesin. Amin

Addtional Information

 • Total Downloads

  10k+

 • Latest Version

  4

 • Updated

  2017-08-14

 • Category

  Books & Reference

 • Requires Version

  16

 • Package name

  com.alfabcsoft.kutubusitte

 • Md5

  0d53db540fec5d09494c9939391a6843

 • Developer

  Alfa BC Soft

Previous Versions

How to install Kütüb-ü Sitte APK?

1. Check the Android version to verify compatibility of Kütüb-ü Sitte APK with your smart phone;Find Android version: go to "Settings" - "About the phone" - "Android version". Make sure Kütüb-ü Sitte is compatible with your Android phone.
2. Click the download button to download Kütüb-ü Sitte.Once the download completed,find Kütüb-ü Sitte in your download folder or notification center and tap the icon to install the APK.
3. Find Kütüb-ü Sitte icon in your home screen then tap the icon to open it.